Patekler ne sıklıkla temizlenmeli?

Patekler ne sıklıkla temizlenmeli?

Petek temizleme işlemini en geç 2 yıl arayla kesinlikle yapılmalıdır. Kullanıma bağlı olarak zamanla peteklerde tortu kir ve pas meydana gelmektedir. Bunda en önemli etkenlerden biri de suyun niteliksel yapısıdır. Su kireçli mi, klorlu mu? gibi niteliksel özellikleri dolaşımda olması hasebi ile doğal olarak peteklerde iz bırakmaktadır. Bu etkisinden dolayı içerisinde paslanmaya kirlenmeye neden olmaktadır.

             Petek içerisinde çoğalan bu maddeler zamanla ısınmanızı etkilemekte, verimi düşürmektedir. Buna mukabil üşüdüğünüzden dolayı daha fazla enerji tüketmeniz nedeniyle yüksek faturaların gelmesine sebep olmaktadır. Bunun sebebi ise gayet basittir. Isı devirsel olarak ve tam olarak dönüşüm yapamamakta, içerideki kir, pas, tortu, kireç gibi maddeler buna engel teşkil etmektedir. Bu durumda tüm peteklerinizin temizlenmesi gerekir. 

Firmamızda çalışan petek temizleme konusunda uzman ekipler bulunmaktadır. Sizlerde destek almak yada servis çağırmak için 0544 381 05 82 numaralı telefondan bizlere ulaşabilirsiniz.

+14 Yıllık deneyim ile çözüm ortağınız olmaktan gurur duyuyoruz.